
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 49 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.21 A |
| DC Resistance (DCR) | 78 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 1.4 A |
| Max Saturation Current | 1.21 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.23 A |
| Temperature Rise Current | 1.5 A |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 1184
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.15389 | $1.53890 |
| 50 | $0.13028 | $6.51400 |
| 100 | $0.11029 | $11.02900 |
| 500 | $0.09212 | $46.06000 |
| 1000 | $0.07694 | $76.94000 |
| 3000 | $0.07231 | $216.93000 |
| 5000 | $0.06796 | $339.80000 |
| 10000 | $0.06386 | $638.60000 |
